تبلیغات
زندگینامه ی حضرت محمد (ص) - پیغمبر دعوت خود را آشكار مى سازد

زندگینامه ی حضرت محمد (ص)

دوشنبه 6 مهر 1388

پیغمبر دعوت خود را آشكار مى سازد

نویسنده: arash rastin   

پیغمبر دعوت خود را آشكار مى سازد

پیغمبر خاتم (صلى الله علیه و آله) از هنگام بعثت تا مدت سه سال دعوت خود را آشكار نساخت. در طول این مدت پیغمبر درخانه نماز مى گزارد و على (علیه السلام) و زید بن حارثه و خدیجه پشت سر آن حضرت به نماز مى ایستادند.

روزى ابوطالب عموى پیغمبر همراه جعفر فرزندش كه ده سال از على (عیله السلام) بزرگتر بود وارد خانه پیغمبر شد و دید كه پیغمبر مشغول نماز است و فرزندش على (علیه السلام) هم كنار پیغمبر ایستاده و نماز مى گزارد. ابوطالب به جعفر فرزند دیگرش گفت تو هم در كنار پسر عمویت بایست و نماز بخوان. وقتى جعفر در سمت دیگر پیغمبر به نماز ایستاد و ابوطالب دید كه پیغمبر در وسط دو فرزند او و جلوتر از آنها به نماز ایستاده است، چنان به وجد آمد كه چند شعربه این مضمون سرود:

على و جعفر در سختى هاى زمانه تكیه گاه منند.

به خدا نمى گذارم پیغمبر خوار شود، یافرزندان رشیدم او را تنها بگذارند.

اى على و جعفر! پسر عموى خود را تنها نگذارید، كه او از میان تمام برادرانم، برادرزاده پدر و مادرى من است.(اعلام الورى صفحه 37)

علت تاخیر پیغمبر در اظهار دعوت خود این بود كه از عكس العمل مشركان و سران قریش حتى عموها و عموزادگان خود بیم داشت. ولى پس از ان خداوند به وى امر فرمود كه دعوت خود را آشكار سازد. چنانكه مى فرماید: «آنچه را به تو امر شده است آشكار كن و از مشركان دورى گزین كه ما تو را از شر سرزنش كنندگان نگاه مى داریم ».(فاصدع بما تؤمر و اعرض عن المشركین انا كفیناكم المستهزئین - سوره حجر آیه 94)

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  امروز: نفر
  دیروز: نفر
  این ماه: نفر
  ماه گذشته: نفر
  آخرین بازدید:
  كل بازدیدها: نفر
  افراد آنلاین:

  نفر

  اطلاعات پست ها

  آخرین به روز رسانی:
  تعداد پست ها : عدد
  ایجاد صفحه: 24 ثانیه