تبلیغات
زندگینامه ی حضرت محمد (ص) - مسلمان شدن هیات اعزامى نصارى حبشه

زندگینامه ی حضرت محمد (ص)

سه شنبه 28 مهر 1388

مسلمان شدن هیات اعزامى نصارى حبشه

نویسنده: arash rastin   

مسلمان شدن هیات اعزامى نصارى حبشه

پس از آن كه اخبار ظهور پیغمبر به حبشه رسید، بیست نفر از علما و بزرگان نصارا از حبشه آمدند و در مكه به حضور پیغمبر كه در مسجد الحرام نشسته بود رسید. آنها با پیغمبر درباره اسلام به گفتگو پرداختند، و سؤالاتى از حضرت نمودند.

در آن هنگام جمعى از سران قریش در اطراف كعبه حلقه زده بودند، و به آنها مى نگریستند. پس از آن كه بزرگان نصارا مذاكره خود را با پیغمبر به انجام رساندند، و هر سؤالى داشتند از آن حضرت نمودند، پیغمبر آنها را دعوت به اسلام و پرستش خداى یكتا فرمود و آیاتى از قرآن را بر آنان قرائت نمود.

همین كه بزرگان نصارا قرآنى را شنیدند سخت تحت تاثیر قرار گرفتند، و دیگانشان پر از اشك شد. به دنبال آن همگى دعوت پیغمبر را پذیرفتند و ایمان آوردند،و حضرت را به عنوان پیغمبر خاتم تصدیق نمودند، و یقین كردند كه او همان پیغمبرى است كه وصف او در كتاب آسمانى آنها (انجیل) آمده است.

هنگامى كه برخاستند تا از مسجد الحرام خارج شوند، ابوجهل با جمعى از سران قریش پیش آمدند و آنها را سرزنش و گفتند:

شما به عنوان هیاتى از جانب نصاراى حبشه آمده بودید تا درباره این مرد تحقیق نموده و گزارشى تهیه كرده و براى آنها ببرید، ولى در حضور محمد دین خود را ترك گفتید و آنچه را او گفت تصدیق كردید؟ ما نادانتر از شما را سراغ نداریم!

هیات نصارا پاسخ ابوجهل و همراهان او را به نرمى دادند و گفتند ما تكلیف خود را مى دانیم و شما را هم مى شناسیم. ما به دنبال گمشده خود هستیم و شما نیز براعتقاد خویش دل بسته اید. ما جز نیك بختى براى خود چیزى نمى خواهیم.( سیره ابن هشام - جلد 1 ص 263)

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  امروز: نفر
  دیروز: نفر
  این ماه: نفر
  ماه گذشته: نفر
  آخرین بازدید:
  كل بازدیدها: نفر
  افراد آنلاین:

  نفر

  اطلاعات پست ها

  آخرین به روز رسانی:
  تعداد پست ها : عدد
  ایجاد صفحه: 24 ثانیه